ThuFLEP (Thulium fiber lazer) yöntemi ile prostat ameliyatı

Thulium fiber lazer ile prostat enükleasyonu (ThuFLEP) , iyi huylu prostat büyümesi (BPH) cerrahisi tedavisinde en son kullanılan lazer teknolojisidir. ThuFLEP , thulium fiber lazer ile prostat bezinin büyüyen ve adenom adı verilen kısmının enükleasyonu (çıkarılması) için kullanılan bir tedavi yöntemidir.
Prostat enükleasyonu, prostat bezinin iç kısmının lazerle veya diğer yöntemlerle çıkarılması anlamına gelir. Thulium fiber lazer, bu işlem için kullanılan bir lazer türüdür. TFL, kısa dalga boyu nedeniyle dokulara daha az zarar veren ve bu nedenle daha az yan etkiyle sonuçlanan bir lazerdir.

En önemli avantajlarından birisi çok büyük prostatlarda kanama, idrar kaçırma ve cinsel fonksiyon bozukluğuna yol açmadan güvenle uygulanabilmesidir.

Prostat enükleasyonu, özellikle büyük prostat bezlerinde etkili bir tedavi yöntemi olabilir. Thulium fiber lazer ile prostat enükleasyonu, hasta anestezi altında iken gerçekleştirilir. Bu yöntemin, daha az kanama, daha az ağrı ve daha hızlı iyileşme gibi avantajları bulunmaktadır.

 

Yorum Yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.